Mersin Üniversitesi Arge Proje Pazarı 2015 Jüri Özel Ödülü

Mersin Üniversitesi Arge Proje Pazarı 2015 Jüri Özel Ödülü

İki gün süren organizasyon sonunda İçel Anadolu Lisesi’nden Şaheste Balkan, Mustafa Emre ve Batuhan Korkmaz’a ait ‘Düşük Maliyetle Isı Yalıtımı Sağlayan Borakslı Boya’ adlı proje üçüncü olurken, Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Bilal Akboğa, Furkan Uyanık ve Alican Özcan’a ait ‘Cankurtaran Helikopter’ isimli proje ikinci oldu. Birincilik ödülü ise Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden Yrd. Doç. Dr. Alkan Alkaya, İlter Türkmenli, Orhan Ateş, Adem Karakuzulu ile İbrahim Köç’ün ‘Elektrikli Araçlar İçin Batarya Yönetim Sistemi Tasarımı ve Gerçekleşmesi’ isimli projesine verildi.

Teknopark Özel Ödülü ise Eğitsel Bilgisayar Oyunları Tasarımında Scratch Kullanımı ve Ev Otomasyonu Uygulaması adlı proje sahipleri Ekin İnan, Ada Beşir Bayraktar, Göksu Durukan, Umutcan Yıldızhan ve İnci Kaya ile danışmanları Gökhan Su ve Ertan Dinler’e verildi. Öğrenciler ödüllerini Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ile Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz’dan aldı.

Mersin Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği; MTSO, KOSGEB, Mersin Tarsus OSB ve Mersin Teknopark desteği ile düzenlenen AR-GE Proje Pazarı 2015, kapanış töreniyle sona erdi.  Bu yıl organizasyon çerçevesinde Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi’nin yanında Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri de yarıştı. 7-8 Mayıs tarihleri arasında iki gün boyunca sergilenen 45 proje katılımcıların büyük beğenisini topladı.

admin administrator